Systemy wczesnego wykrywania i reagowania. HABER-ARCguard 

Zwarcia łukowe występują poza zasięgiem wzroku, dlatego tylko wczesne wykrywanie awarii może zminimalizować szkody, które w ich wyniku powstają.

Chcąc zapobiegać awariom, które mogą przynosić ogromne szkody opracowaliśmy we współpracy z naukowcami z Politechniki Lubelskiej skuteczne systemy ochrony naszych rozdzielnic.

Mimo, że istnieją przepisy i normy, które mają na celu zapewnienie optymalnego bezpieczeństwa instalacji elektrycznych, to jednak nadal duży odsetek (około 30%) pożarów powstaje na skutek ich awarii.

Zwarcia łukowe występują poza zasięgiem wzroku, dlatego tylko wczesne wykrywanie awarii może zminimalizować szkody, które w ich wyniku powstają.

Powody powstania zwarć mogą być różne i zaliczyć można do nich między innymi: zużycie instalacji, uszkodzenie izolacji, uszkodzenia spowodowane przez zwierzęta.

Praktycznie nie ma innego sposobu zapobiegania zwarciom łukowym jak zainstalowanie urządzenia, które będzie odpowiedzialne za wykrywanie i reagowanie w sytuacjach kryzysowych.

Mając na uwadze bezpieczeństwo eksploatacji naszych rozdzielnic od lat dbamy o to, żeby nasze produkty spełniły wszelkie normy oraz były bezpieczne nie tylko dla ludzi i środowiska ale również dla maszyn.

Bezpieczeństwo naszych urządzeń gwarantują między innymi dwa systemy wczesnego wykrywania i reagowania: HABER-ARCguard oraz HABER-TERMguard.

HABER-ARCguard

Chcąc zapobiegać awariom, które mogą przynosić ogromne szkody opracowaliśmy we współpracy z naukowcami z Politechniki Lubelskiej system ochrony przeciwłukowej HABER-ARCguard.

Ma on za zadanie jak najwcześniej zidentyfikować zagrożenie a następnie podać sygnał WYŁACZ do wyłącznika głównego rozdzielnicy. Elementami, które są odpowiedzialne za monitorowanie sytuacji w danym przedziale rozdzielnicy są 2 czujniki optyczne. Elementem, który  decyduje o wysłaniu sygnału WYŁĄCZ jest mikrokomputer zainstalowany w jednostce centralnej. Za wykonanie komendy WYŁĄCZ, która nadana została z jednostki centralnej odpowiedzialna jest cewka wyłączająca na napięcie 24 – 48VDC. Rozwiązanie jest sprawdzone i skuteczne. Zostało przebadane przez akredytowane laboratorium badawcze Politechniki Lubelskiej. Podczas testów osiągnięte zostały czasy – od zainicjowania łuku elektrycznego do zadziałania wyłącznika – odpowiednio 12,43 ms.

Jesteśmy firmą, która od lat ceni sobie rozwój. Poszukujemy coraz lepszych rozwiązań, które będą nas wyróżniać na tle konkurencji.

Jeśli zainteresował Cię ten wpis. Chcesz zamówić rozdzielnicę z systemem HABER ARCguard zapraszamy do kontaktu.

Zachęcamy również do zapoznania się z materiałem dotyczącym systemu HABER TERMguard. Te dwa systemy wyniosą Twoją rozdzielnicę na wyższy poziom i zapewnią optymalne warunki i bezpieczeństwo podczas eksploatacji urządzenia. .

Ustawienia