To energia zespołu
tworzy naszą firmę

Jesteśmy jednym z największych pracodawców w regionie. Zatrudniamy ponad 200 osób, a rodzinne korzenie przedsiębiorstwa nadają wyjątkowy familiarny klimat relacjom wewnątrz firmy.

Poznaj naszą energię

HABER Energia powstała z pasji właścicieli do projektowania i tworzenia rozdzielnic oraz nowoczesnych kompletnych systemów rozdziału energii.

Początki były skromne ale zapał ogromny. Konsekwencja działań i stawianie na nowe technologie sprawiły, że z małej firmy, która zaczynała stawiać pierwsze kroki w niewielkim chełmskim garażu dotarliśmy do roku 2023. Obecnie jesteśmy przedsiębiorstwem, które ma w swoim portfolio setki udanych realizacji.
„Zawsze coś wydaje się niemożliwe dopóki nie zostanie zrobione”

Absolutna niezawodność

Nasze produkty od lat spełniają wszelkie normy jakości, które poparte są licznymi certyfikatami. Pierwszy autorski system rozdzielnic niskiego napięcia przebadany został w Warszawie już w 1998 roku. Dbałość o szczegóły, jakość oraz chęć sprostania rosnącym wymaganiom rynku zawsze były wyróżnikami charakteryzującymi naszą firmę.

„Ja nie pracuję, ja się realizuję”

- Prezes Andrzej Hulanicki

To już ponad 40 lat razem

Nasza historia to: nazwa, ludzie, miejsca, budynki, maszyny, urządzenia i technologie. Zapraszamy do zapoznania się z historią HABER Energia.

1982

Początek działalności usługowo-produkcyjnej. Pierwsze kroki właściciele stawiali w chełmskim garażu.
Pasja i zapał założycieli Andrzeja Hulanickiego i Ryszarda Bednarka wpłynęły na rozwój firmy w kolejnych latach.

31 kwietnia 1986

A. Hulanicki i R. Bednarek kończą pracę w Cementowni – Od
tego czasu firma przestawia się na produkcję rozdzielnic rezygnując jednocześnie z prac związanych z instalacjami elektrycznymi. Produkowane były rozdzielnice: niskiego napięcia RNN, ZTP, RSS i ZUR i średniego napięcia MM24, RU24. Ponadto złącza kablowe, szafy kablowe i oświetleniowe

1986-1991

Rozwój własnych systemowych obudów metalowych w technologii blach profilowanych

1997

Rozbudowa powierzchni produkcyjnej

1998

Przebadany został w Warszawie pierwszy autorski system rozdzielnic niskiego napięcia

2000

Firma zdobywa pierwszy Certyfikat ISO 901-2000

2003

Ekspansja na rynki zagraniczne

2005

Wprowadzenie własnej linii produktów pod marką HABER Energia. Uzupełnienie oferty o licencję systemu rozdzielnic Modan DTC

2012

uruchomienie nowoczesnego parku maszynowego Trumpf, hal produkcyjnych oraz komputerowego systemu wspomagania produkcji.

2016

Uruchomienie produkcji innowacyjnych wysokoparametrowych rozdzielnic średniego napięcia HABER MSEBG oraz HABER SM6 na licencji Sarel.

2018

oddana do użytku zostaje nowa hala magazynowa oraz wprowadzony zostaje system wspierania projektowania elektrycznego E-plan, rozbudowa laboratorium badawczo-rozwojowego HABER IT.

2019

Zakupione zostają: urządzenie do wylewania uszczelek dwuskładnikowych spienionych PU z głowicą Sonderhoff, Maszyna do wiązek KOMA ZETA 630, Robot spawalniczy YASKAWA, Gientarka TRUBend 5071

2022

Firma świętuje swoje 40 – lecie

Zostaje oddana do użytku nowa hala produkcyjna w Bolechowicach k. Krakowa. Tym samym firma powiększa powierzchnie produkcyjne o 1000 m2

21 grudnia firma zmienia nazwę na HABER Energia

Porozmawiajmy

Wiemy, że dobra komunikacja to podstawa oraz, że każdy detal się liczy, dlatego zapraszamy do kontaktu.

Wspólnie ustalimy szczegóły zamówienia.

Ustawienia